Tukijoitamme








Järjestäjät
Organisation Committee

KILPAILUN JOHTO
 
Kilpailujohtaja
Chairman of the Organisation Committee
  Tero Kekäläinen
Valvoja
Controller
Kalle Ahlqvist, HiKi
Tuomarineuvosto Tuomas Tala  Delta (pj)
Eva Reeni RiSu, Jukka Aunula Rasti-Jyry
RADAT  Courses
Ratamestarit
Course setters
  Pääratamestari: Kimmo Liljeström
Lasten radat:  Reijo Hyvönen
Kuntosuunnistusratamestarit
Open orienteering course setter
Kimmo Liljeström
Rastipukkien teko
Control equipment group
Markku Rehberger, Eero Kemppainen, Repa Hotti, Olli Turakainen
Kartta- ja ratapainatukset
Map and course publishing
Hannu Lammi
Emitien ja rastilippujen vienti Repa Hotti, Vesa Turku
Tarkistusjuoksut (la+su)
Test runs (Sa + Su)
Ramona Åkermarck, David Farkas, Lassi Aaltonen, Tiina ja Tapsa Haarlaa (la), Mikko Eklund, Hanna Ruhanen
Rastien poiskeruu Repa Hotti, Vesa Turku
Juomapiste maastossa (su)
Water refresment in the terrain (Sun)
Jussi ja Vuokko Rajamäki,
Kari ja Lasse Viirto, Erkki Miettinen
KILPAILUKESKUS   Event centre
Kilpailukeskuspäällikkö
Event center manager
Tero Kekäläinen
Kenttäryhmä
Field service
 
Sähköistys ja kuulutuslaitteet
Field electric and audio service
Jari Valtonen, Kari Juvaste
Yleisjärjestelyt
General secretary
 
Kilpailutoimisto ja info
Information at the Event Center
Kaija Kekäläinen, Hanna Lankinen, Jukka Kyhäräinen
Palkinnot   Juha Burtsoff
Palkintojen jako
Victory ceremonies
NN, Salla ja Saara Kekäläinen
Kutsuvieraat
VIP service
 
Ravintola
Buffet
Tuulikki Salmenkylä
Markku Arola grilli  (su), Tiina Kainulainen ip, Galina Kulagina, Pekka Lammi grilli, Viola Lepistö, Mirja Matilainen, Annika ja Helena Matilainen kisan jälkeen, Ulla Mänttäri ip, Anja Saario la/su, Mervi Saario la/su, Paula Tapaus su, Anneli Sane,  Miia Mattila, Satu Tala (iltapäivät), Laila Kangas, Jamel El Khalki (makkaragrilli)
Muksula
Children care
Mikko Savelainen
Seija Aaltonen, Tytti Torp, Katariina Roininen
Samuli Salo, Jeppe Koivula, Outi Lahtinen, Kristiina Laakso, Katariina Aaltonen, Timo Savelainen, Ramona Åkermarck (la),  Karoliina Ignatius (kisan jälkeen la)
Ensiapu
First Aid
Olli Juntunen
Maija Salmi, Riitta Hämäläinen, Eljas Supponen
Kartat
Maps

Hannu Lammi

Kuntosuunnistus
Open orienteering
  Mirja ja Pentti Salo
 Suurkuljetukset 
Transportations

Veli-Matti Kyckling

Pysäköinti
Parking control
  Markku Brummer, Vaittinen Pentti,
Arjamaa Markku, Haarlaa Rihko, Ignatius Jyrki, Lepistö Heikki, Raitio Jeppe, Rehberger Markku, Salo Raimo, Erkkilä Jorma, Juha Burtsoff (la) 
Kisakuvaus
Photos
Markku Brummer
Opastus
Guidance
Rolf Hirn
Järjestyksenvalvonta
 
Ilkka Soininen, Jyrki Ignatius
Rakennusporukkaa Petri Koskela, Malm
Muita toimihenkilöitä
(käytettävissä eri tehtäviin)
 
Hannu Koskinen,
LÄHDÖT  Starts
Lähtöjen päällikkö
Head of the Starts
 
Kalle Kuhmonen
Lähtö 1
Start 1
Antti Mustranta
Anneli Hämäläinen, Päivi Litmanen, Osmo Peitsala, Marketta Savelainen ja Jouni Savelainen
Lähtö 2
Start 2
Erkki Latvasto
Kaarina Isoherranen, Pirkko Latvasto, Rose EtholÚn, Tuulikki Karvinen, Seppo Isoherranen (la), Kalle Kuhmonen (su)
Lähtö 3
Start 3
Aimo Kangas
Riikka Otsamo, Raino Lampinen, Ilkka Autio, Jyrki Louhi, Tomi Malmi, Andrei Kulagin, Panu Kangas, Elmeri Autio
     
MAALI- JA TULOSPALVELU  Finish and result service
Maali- ja tulospalvelupäällikkö
Head of the Finish and 
Results Servic
Ilmo Pirilä ja Jarmo Laakso
Mikko Laakso, Jouko Lahtinen ja Helvi Ollikainen, Pasi Aaltonen, Taneli Salo, Attila Molnar, Reko Rantamäki, Karin Rantamäki
Tulospalvelu ja tulostaulu
Results Service and Result Panels
 

 
Petri Koskela, Tiina ja Tapsa Haarlaa (la), Minna Ryyppö
Lasten sarjojen
kilpailijoiden vastaanotto
Kuuluttajat
Speakers
Pauliina Lankinen, Jari Valtonen
Väliajat
Split times
Synnöve Miettinen
Itkumuuri
Disqualification descriptions
Olli Turakainen (la), Pasi Aaltonen (su)
Kilpailijoiden nestehuolto
Water refreshment
Kaija Kekäläinen
Salla Kekäläinen, Alisa Priha, Veera Priha

 
MUITA TOIMIHENKILÖITÄ  Other members of the team
Kisatalous
Economy
Petrra Liljeström
Tiedotus, internet
Information
 
  Kari Sane
p. 045 67 17447 (m). (09) 3103 7107 (t)
f. (09) 3103 7170 (t)
s.