Järjestäjät
Organizing Committee

KILPAILUN JOHTO
 
Kilpailujohtaja
Chairman of the Organisation Committee
  Karin Rantamäki
Valvoja
Controller
Kalle Tolonen  -  Mesikämmenet
Tuomarineuvosto Eero Leppäkorpi LeSi (pj)
Eva Reeni  RiSu
Totte PackalÚn  Lynx
RADAT  Courses
Ratamestarit
Course setters
  Ratamestariryhmän johtaja:  Reijo Hyvönen
Pääratamestari:  Repa Hotti
Lasten radat:     Jouko Lahtinen
Kuntosuunnistusratamestarit
Open orienteering course setter
Repa Hotti
Rastipukkien teko
Control equipment group
Repa Hotti
Kartta- ja ratapainatukset
Map and course publishing
Hannu Lammi
Emitien ja rastilippujen vienti Repa Hotti, Jorma Ovaskainen, Vesa Turku, Eero Kemppainen
Tarkistusjuoksut (la+su)
Test runs (Sa + Su)
Jukka Kyhäräinen, valmennusryhmä, David Farkas
Rastien poiskeruu Repa Hotti, Vesa Turku, Eero Kemppainen, Essi Hietaoja, Nelli Hietaoja, Jukka Kyhäräinen, Henrik Tala
Juomapiste maastossa (su)
Water refresment in the terrain (Sun)
Vuokko ja Jussi Rajamäki, Erkki Miettinen, Kari Viirto, Viola Lepistö, Annika Björk
KILPAILUKESKUS  Event Center
Kilpailukeskuspäällikkö
Event center manager
Erkki Raimovaara
Kenttäryhmä
Field service
Eero Ollikainen (roska- ja vessavahti),
Tapio Lauren ja paljon muitakin...
Sähköistys ja kuulutuslaitteet
Field electric and audio service
Kari Juvaste
Yleisjärjestelyt
General secretary
 
Kilpailutoimisto ja info
Information at the Event Center
Leena Salmenkylä-Mattila
Palkinnot   Juha Burtsoff
Palkintojen jako
Victory ceremonies

 

Kutsuvieraat
VIP service
 
Ravintola
Buffet
Tiina Nikmo
Matti Saario, Anja Saario, Mervi Saario, Mirja Matilainen, Laura Lehto (su), Marja Raatikka (la), Viola Lepistö (la)
Tuulikki Salmenkylä
(makkaranpaisto)
Juomapiste (kilpailukeskuksessa)
Water refreshment
 
Muksula
Children care
Mikko Savelainen
Tytti Torp, Ramona Åkermarck, Essi Hietaoja,  Nelli Hietaoja
Ensiapu
First Aid
Olli Juntunen, Maija Salmi, Riitta Hämäläinen
Kuntosuunnistus
Open orienteering
Mirja ja Pentti Salo
 Suurkuljetukset 
Transportations
Veli-Matti Kyckling
Pysäköinti
Parking control
  Aulis Ignatius
Markku Arjamaa, Jyrki Ignatius, Hannu Koskinen, Tommi Lantta, Heikki Lepistö, Raimo Salo, Heikki Susimaa, Pentti Vaittinen, Hannu Koskinen
Opastus
Guidance
Rolf Hirn
Järjestyksenvalvonta
 
Ilkka Soininen, Jyrki Ignatius
Muita toimihenkilöitä
(käytettävissä eri tehtäviin)
 




 
LÄHDÖT  Starts
Lähtöjen päällikkö
Head of the Starts
 
Kalle Kuhmonen
Lähtö 1
Start 1
Antti Mustranta.
Anneli Hämäläinen, Päivi Litmanen, Osmo Peitsala sekä Marketta ja Jouni Savelainen
Lähtö 2
Start 2
Erkki Latvasto,
Rose-Marie Etholen, Seppo Isoherranen, Pertti Valtee, Tuulikki Karvinen, Markku Rehberger
Lähtö 3
Start 3
Riikka Otsamo ja nuorisojaosto
Lasten lähtöviitoituksen siltavahti   Pirkko Raunemaa ja NN
Maaliviitoituksen siltavahti
yövahti
  Petri Koskela
MAALI- JA TULOSPALVELU  Finish and result service
Maali- ja tulospalvelupäällikkö
Head of the Finish and 
Results Servic
Ilmo Pirilä / Jarmo Laakso
Tulospalvelu ja tulostaulu
Results Service and Result Panels
 

 
Reko Rantamäki, Jan-Erik Sarparanta (su), Seija Ojajärvi, Kaarina Isoherranen
Lasten sarjojen kilpailijoiden vastaanotto Jari Valtonen, Ursula Lehto
Kuuluttajat
Speakers
Pauliina Lankinen, Tepi Oksanen, Jeppe Koivula
Väliajat
Split times
Synnöve Miettinen, Sinikka Ovaskainen
Itkumuuri
Disqualification descriptions
Olli Turakainen
MUITA TOIMIHENKILÖITÄ  Other members of the team
Kisatalous
Economy
Petra Liljeström
Tiedotus, internet
Information
 
  Kari Sane
p. 045 67 17447 (m). (09) 3103 7107 (t)
f. (09) 3103 7170 (t)
s.