Järjestäjät
Organising Committee

Seuran jäsen: ilmoittaudu nyt toimitsijaksi Suunto-Gamesiin suoraan eri vastuualueiden vetäjille. Heidän nimensä ovat alla olevassa listassa alleviivatut ja yhteystiedot löydät Rastiviestistä. Ilmoittautumisen voi lähettää myös minulle sähköpostitse

KILPAILUN JOHTO
 
Kilpailujohtaja
Chairman of the Organisation Committee
  Tero Kekäläinen puh 050-3467340
   sp: etunimi.sukunimi@nordea.com
Valvoja
Controller
Pauli Siitonen, HPV
Tuomarineuvosto Jorma Helin H60 Rasti-Jyry  (pj)
Sirpa Koivula D55 Rastikarhut
Jari Sillman H21 Sibbo Vargarna
RADAT  Courses
Ratamestarit
Course setters
  Reijo Hyvönen
Hannu Lammi 
Jari Valtonen
lasten radat  - junior courses
Kuntosuunnistusratamestarit
Open orienteering course setter
Reijo Hyvönen ja Hannu Lammi
Rastipukkiryhmä
Control equipment group
Reino Hotti, Jouko Karjalainen, Kalle Kuhmonen, Tuomo Mattila, Kari Matilainen
Kartta- ja ratapainatukset
Map and course publishing
Hannu Lammi
Emitien ja rastilippujen vienti Reino Hotti, Nuorten radat: Jari Valtonen ja Raino Lampinen
Tarkistusjuoksut (la)
Test runs (Sa)
David Farkas, Hanna Ruhanen, Minna Ryyppö,  Kari Salo
Tarkistusjuoksut (su)
TestRuns (Su)
Anu Annus, Heidi Arjamaa, David Farkas, Tapio Haarlaa, Tiina Kivimäki, Heidi Liljeström
Rastien poiskeruu Jukka Kyhäräinen, Johanna Kiiski, Mikko Lassila (?), Petri Sane, Timo Savelainen, Eljas Supponen
Juomapiste maastossa
Water refresment in the terrain
Vuokko ja Jussi Rajamäki, Erkki Miettinen, Kari Viirto
KILPAILUKESKUS  Event Center
Kilpailukeskuspäällikkö
Event center manager
Markku Brummer
Kenttäryhmä
Field service
Erkki Raimovaara
Sähköistys ja kuulutuslaitteet
Field electric and audio service
Markku Brummer
Yleisjärjestelyt
General secretary
Eero Ollikainen
Kilpailutoimisto ja info
Information at the Event Center
Kaija Kekäläinen, Heidi Arjamaa, Leena Salmenkylä-Mattila
Palkinnot ja palkintojen jako
Victory ceremonies
Juha Burtsoff
Kutsuvieraat
VIP service
Tero Kekäläinen
Ravintola
Buffet
Hanna Lankinen
Juomapiste (kilpailukeskuksessa)
Water refreshment
Salla Kekäläinen, Aino ja Tiina Kainulainen
Muksula
Children care
Mikko Savelainen
Nelli Hietaoja, Suvi Hiltunen, Krista Lahtinen,Elisa Latvasto, Pirkko Latvasto, Heidi Liljeström, Pihla Otsamo, Vilma Riitsalu, Tytti Torp
Ensiapu
First Aid
Olli Juntunen, Hanna Ruhanen, Kari Salo ja Eljas Supponen
Kuntosuunnistus
Open orienteering
Mirja ja Pentti Salo
 Suurkuljetukset 
Transportations
Veli-Matti Kyckling
Pysäköinti
Parking control
  Aulis Ignatius
Rihko Haarlaa, Jyrki Ignatius, Heikki Lepistö, Päivi Litmänen,  Jorma Ovaskainen, Osmo Peitsala, Raimo Salo, Matti Seppä, Aki Siren, Pentti Vaittinen
Opastus
Guidance
Rolf Hirn
LÄHDÖT  Starts
Lähtöjen päällikkö
Head of the Starts
 
Kalle Kuhmonen
Lähtö 1
Start 1
Antti Mustranta sekä
Anneli Hämäläinen, Liisa Myllys, Markku Rehberger,  Jouni ja Marketta Savelainen
Lähtö 2
Start 2
Erkki Latvasto sekä
Rose-Marie Etholen, Seppo Isoherranen, Tuulikki Karvinen, Pirkko Raunemaa, Timo Tähtinen (la), Pertti Valtee
Lähtö 3
Start 3
Raino Lampinen sekä
Eero Heikkinen Aimo Kangas Antti Kantola Juha Kinnunen Andrei Kulagin, Galina Kulagina (su) Jyrki Louhi
MAALI- JA TULOSPALVELU  Finish and result service
Maali- ja tulospalvelupäällikkö
Head of the Finish and 
Results Servic
Jarmo Laakso
Tulospalvelu ja tulostaulu
Results Service and Result Panels
 

 
Ilkka Autio, Mikko Laakso, Jouko Lahtinen, Kristiina Lampinen (osan aikaa), Osmo Niemi, Helvi Ollikainen, Karin Rantamäki, Reko Rantamäki Taneli Salo, Teuvo Timo.
Kuuluttajat
Speakers
Jorma Erkkilä ja Kari Juvaste

Väliaikarasti Annika Björk, Johanna Kiiski
Väliaikarastin yhteyshenkilö kuuluttamossa Jeppe Koivula
Väliajat
Slit times
Sinikka Ovaskainen
Itkumuuri
Disqualification descriptions
Raimo Summanen
MUITA TOIMIHENKILÖITÄ  Other members of the team
Kisatalous
Economy
Petra Liljeström
Tiedotus, internet
Information
 
  Kari Sane
p. 045 67 17447 (m). (09) 3103 7107 (t)
f. (09) 3103 7170 (t)
s.