Järjestäjät

KILPAILUN JOHTO
 
Kilpailujohtaja   Juha Burtsoff
Valvoja Tuomo Romula, Mesikämmenet
Tuomarineuvosto Heikki Kyyrönen (pj), Rajamäen Rykmentti
Beatrice Malmsten. Lynx
Mika Loukkalahti, EsSu 
RADAT 
Ratamestarit   Kari Matilainen H/D21E, katsastusradat, lasten radat
Jorma Ovaskainen   
H/D15- (lauantai)
Reino Hotti            
H/D15- (sunnuntai)
Kuntosuunnistusratamestari Reino Hotti
Rastipukkiryhmä Jouko Karjalainen
Kartta- ja ratapainatukset Kari Matilainen
Emit viennit, tarkistusjuoksut
ja rastien poiskeruu
Jorma Ovaskainen, valmennusryhmä
KILPAILUKESKUS 
Kilpailukeskuspäällikkö Markku Brummer
Kenttäryhmä
Sähköistys Markku Brummer
Kilpailutoimisto ja info Leena Salmenkylä-Mattila
Rose-Marie Etholen, Kaija Kekäläinen
Palkinnot Tero Kekäläinen
Palkintojenjako Tero Kekäläinen, Juha Burtsoff
Kutsuvieraat Juha Burtsoff
Ulkomaalaiset Minna Ryyppö, Juha Burtsoff
Ravintola Hanna Lankinen, Johanna Hervonen
Juomapiste Jussi ja Vuokko Rajamäki
Muksula Kaarina Isoherranen, Kristiina Laakso
Pirkko Latvasto, Ursula Lehto (la) Tytti Torp (su), Viola Lepistö, Mikko Savelainen, Veera Priha, Aliisa Priha, Elina Erkkilä, Milla Mattila
Ensiapu Olli Juntunen, Hanna Ruhanen, Kari Salo ja Eljas Supponen
Kuntosuunnistus Mirja ja Pentti Salo
Pakettiauto, pienkuljetukset
Pysäköinti   Matti Seppä, Heikki Lepistö , Raimo Salo, Rihko Haarlaa, Matti Priha, Aku Korhonen, Tommi Grönholm, Jarmo Tiukkanen, Pekka Lappalainen, Olli Seppä, Antero Partanen, Jorma Kuparinen, Mikko Miettinen, Veli-Matti Kyckling, Hannu Koskinen. Tuomo Mattila
Opastus Erkki Miettinen, Rolf Hirn
LÄHDÖT 
Lähtöjen päällikkö Kalle Kuhmonen
Lähtö 1 Jouni Savelainen
Åge Liljeström, Marketta Savelainen, Timo Savelainen, Maija Kivimäki (la), Matti Kivimäki (la), Esa Lehto, Anneli Hämäläinen
Lähtö 2 Erkki Latvasto
Sinikka Ovaskainen, Pertti Valtee
Lähtö 3 Jorma Erkkila
Aimo Kangas, Antti Kantola, Seija Kähkönen, Raino Lampinen, Jyrki, Louhi (la), Jyri Riitsalu (su)
Lähtö 4 Antti Mustranta
Markku Arola, Osmo Peitsala, Pirkko Raunemaa
MAALI- JA TULOSPALVELU 
Maali- ja tulospalvelupäällikkö Ilmo Pirilä
Laiteryhmä
 

 
Jarmo Laakso, Mikko Laakso, Jouko Lahtinen, Osmo Niemi, Helvi Ollikainen, Antti Pirilä, Karin Rantamäki, Reko Rantamäki, Jaakko Timo, Teuvo Timo ja Jari Valtonen
Kuuluttajat
Kuulutuslaitteet
Pauliina Lankinen, Ansku Vierikko
Markku Brummer
Väliaikarastit Jeppe Koivula, valmennusryhmä
Väliajat Synnöve Miettinen
Itkumuuri Olli Turakainen
Tulostaulu Jarkko Hietaoja
MUITA TOIMIHENKILÖITÄ 
Kisatalous Petra Liljeström
Tiedotus, internet
 
  Kari Sane
p. (09) 5636 992 (k), (09) 169 3492 (t)
kilpailujen aikana myös: 045 671 7447
f. (09) 169 3778 (t)
s.