etusivulle


Suunto-Games




Me järjestämme Suunto-Gamesin 2002
Organisation Committee

KILPAILUNJOHTAJA
Chairman of the Organisation Committee

Tero Kekäläinen 
050-3241293  

PääSIHTEERI
Secretary general

Synnöve Miettinen
040-512 3288
 

TIEDOTUS
Information

Kari Sane   5636 992 (k), 
1693 492 (t)

ULKOMAALAISET SUUNNISTAJAT
Foreign Orienteers

Heidi Arjamaa
Vesa Kärpijoki 
Pentti Hyvönen, 
Markku Arjamaa (kuljetukset)

INFO (KILPAILUKESKUS)
Information at the Competition Centre

Synnöve Miettinen
Kaija Kekäläinen

PääRATAMESTARI
Main course setter
APULAISRATAMESTARI
Assistant course setter

Seppo Raula 

Åge Liljeström, 
Jorma Ovaskainen

RATAMESTARI (LAPSET)
Children courses

Aimo Kangas 

KUULUTUS
Speaker

Markku Mäkäräinen 
Jeppe Koivula, Kimmo Liljeström, Ilkka Malmi, Tuomo Mattila

KUULUTUKSEN ATK-TUKI

Martin Söderström

LäHTö 
Start

Kalle Kuhmonen
Matti Henriksson, Hannu Harkola, Seppo Isoherranen, Sirkka Päällysaho, Jouni Savelainen, Pertti Valtee, Maija Kivimäki (la)
    

LASTEN LäHTö
Children start

Ansku Heikkinen
Marketta Savelainen, Kaija Turku, Jorma Erkkilä
Ilmo Pirilä, Mikko Kääriäinen
 
HUIPPULIIGAN LäHTö
Top League start
Mikko Miettinen
Jaakko Hilpinen

MAALI
Finnish

Eero Ollikainen
Margit Ampuja-Viirto, Erkki Kautto, Osmo Niemi, Helvi Ollikainen
Aki Vesikallio (hakaneulat)
Lähetit: Wille Keltikangas,
Simo Kääriäinen
 
KARTAT
Maps
Anneli Hämäläinen, Eeva Ruhanen

EMIT-RASTIVäLIAJAT

Matti Heikinheimo

TULOSLASKENTA

Jussi Rajamäki
Petra Liljeström, Sakari Karjalainen, Hanna Ruhanen, Markku Vesikallio, Markku Rehberg, Ripa Hakio
Alpo Kuusisto (agrekaatti)
 

TULOSTAULU

Tuuli Hakio, Tia Hakio
Irma Liljeström
 

LEIMANTARKASTUS
Control punch inspection

Kari Viirto

VäLIAIKARASTI
LäHESTYMISRASTI

AJANTASA (Online)

Mikko Savelainen
Jussi Ernamo

Timo Kokko

JUOTTO (MAASTO, LA)

Aarto Hirvi
Johanna Nevalainen

JUOTTO (MAALI)

Timo Savelainen, Ilari Ernamo, Tiina Kivimäki, Ilona Haarlaa
 

PALKINNOT Veli Matti Salmenkylä
PALKINTOJEN JAKO
Victory Ceremony
Tero Kekäläinen
Suunto

RAKENNUSRYHMäN
POMO 

Jorma Kuparinen

TELTAT
Tents

Jorma Aherto
ENSIAPU
First Aid
Kari Salo

MUKSULA

Mari Sane
Kaarina Isoherranen
Saana Lousio, Suvi Hiltunen, Satu Tala, Johanna Kankaanranta, Asta Lindström
 
PESU Elf

KUNTOSUUNNISTUS

Mirja ja Pentti Salo

KULJETUKSET
Transportation

Olkku Hotti

OPASTUS

Erkki Miettinen, Rolf Hirn

PYSäKöINTI
Parking

Aulis Ignatius 
Philp Borg, Matti Heikkilä, Lauri Kortelainen, Ari Kyöstilä, Matti Sainio, Eino Tiittanen, Tytti Torp, Pentti Vaittinen, Matti Kivimäki (la), Lauri Keltikangas, Pekka Lappalainen, Jouko Karjalainen
 

PUHVETTI

Pirkko Salmenkylä 
Timo Ernamo, Kaisa Kortelainen, Kirsi Virolainen-Borg, Marke Jalkanen, Anneli Sane, 
Riitta Karjalainen
 

VALVOJA
Controller

Kalle Tolonen - Mesikämmenet
TUOMARINEUVOSTO
Jury

Pentti Koponen EsSu (pj)
Jorma Helin  Rasti-Jyry
Paavo Holappa  TV-V
  


 


 

:: Valitse


- Etusivu

- In English

Ylös


Copyright 1995-2005 Helsingin Suunnistajat ry - info@helsinginsuunnistajat.fi